Dnes je 22. február 2017
+421 41 5079 100
Online rezervácia
Denné menu

Denné menu

Vychutnajte si svoje Klasik, Light alebo Business menu v príjemnom prostredí.
Tradičné slovenské menu

Tradičné slovenské menu

Kulinársky zážitok plný domácich fašiangových pochúťok.
Talkshow M. Lechana

Druhý diel Talkshow
M. Lechana

Už vo štvrtok 23. februára so špeciálnymi hosťami rodinou Feldekovcov.

Vínna karta

 

ŠUMIVÉ A ŠAMPANSKÉ VÍNA

Slovensko

Hacaj sekt Brut

V jeho sviežej, ovocnej vôni nachádzame tóny citrusových plodov a zelených jabĺk. Chuť tohto šumivého vína, vyrobeného tradičnou metódou zrenia vo fľaši, je pekne vyvážená a primerane podoprená kyselinkami a osviežujúcou horkastou dochuťou.

24,00 €

 

Španielsko

Freixenet Cordon Negro Brut

Víno svetložltej,  iskrivej a krištáľovo čírej farby s konzistentným perlením. V chuti je svieže s dobre zapracovanou kyselinou a  náznakom pečeného chleba. Dochuť vína je stredne intenzívna, príjemná.

24,00 €

                                                                                                                                

Taliansko

Prosecco Santa Margherita DOCG Valdobiadenne Brut

Intenzívna aróma z nádychom ruží a fialiek. Chuť je svieža s tónmi jahôd a malín. Ideálne ako aperitív, k ľahkým predjedlám a k jemnému rizotu.

30,00 €

 

Francúzsko

Bollinger Special Cuvee Brut, AOC
Šampanské víno ľahkej slamovožltej farby s nekonečným perlením. Vo vôni jedinečná, osobitá aróma zložená z hľuzovky, kriedy a jemného nádychu dreva.

60,00 €

 

Champagne Dom Perignon

Je to neobyčajné, komplexné víno s hodvábnou konzistenciou. Dochuť je pozoruhodne dlhá s ľahkými podtónmi kôry citrusových plodov.

240,00 €

 

BIELE VÍNA

 

Slovensko

Veltlínske zelené, výber z hrozna, Janoušek a Polák

Víno je bledožltej farby. Vo vôni dominuje medový tón, obohatený vôňou zelených jabĺk a pikantnej limetky spolu s charakteristickou vôňou mandlí. Chuť je lahodná, po zelenom ovocí a mede, podporená sviežimi kyselinkami.

22,00 €

 

Rizling rýnsky, neskorý zber, Roman Janoušek

Víno má intenzívnu žlto-zelenú farbu. V typickej odrodovej aróme sa striedajú tóny lipy a medu. V noblesnej chuti s pevnou štruktúrou hrajú prím včelie plásty medu a biele korenie.

26,00 €

 

Rizling Vlašský, Single Vineyard, suché, Berta                                            

Víno sýtejšej žlto-zelenej farby. Vôňa má presvedčivý prejav zeleného jablka s odrodovým vnemom vlašských orechov a jemnej minerality. Chuť vína je šťavnatá s výraznou minerálnou stopou a decentnou dochuťou zeleného jablka.

22,00 €

 

Pálava, výber z hrozna, polosuché, Pavelka a Syn                                            

Toto obľúbené a vyhľadávané víno sa zrodilo z hrozna dopestovaného na južných svahoch Malých Karpát. Víno očarí príjemným zlatistým sfarbením. Vôňa a chuť je harmonická, primárne broskyňová v pozadí s medovými tónmi. Chuť je umocnená jemným zvyškovým cukrom, ktorý vínu dodáva plnosť a lahodnosť.

24,00 €

 

Rulandské šedé, výber z hrozna,  Mrva & Stanko                                             

Víno žltej farby zlatistého odtieňa, s príťažlivou vôňou  tropického ovocia, najmä liči a vyzretých ringlôt, s lahodnou medovou arómou. V chuti je víno bohato medovo-ovocné, s ovocnosťou najmä zrelej marhule, s pikantnosťou a elegantnou ovocno-korenistou dochuťou.

26,00 €

 

Chardonnay, výber z hrozna , Mrva & Stanko                                                  

Víno je žltej farby jemnejšieho odtieňa, s decentnou vôňou tropického ovocia, najmä manga a pomaranča,  s vôňou arašidových orieškov a včelích plástov. Chuť vína je noblesne ovocne delikátna, prepletená sviežimi kyselinami, s presvedčivou a dlhou ovocnou dochuťou.

26,00 €

 

Devín, suché, Žitavské vinice                                                                                

Vyzreté, krásne hrozno z časti už tvorilo cibéby, ktorých aróma sa preniesla aj do vína. Víno má zlatistú farbu, bohatú vôňu a plnú chuť umocnenú zrením na jemných kvasničných kaloch metódou sur lie. Dochuť vína je veľmi dlhá, hrozienkovo – medová.

34,00 €

 

Nemecko

 

Riesling, suché, Tonmergel Korrell                                                                       

Jemný, delikátny Rizling, pekne vyvážený. Jemne nasladlý, s tónmi citrusového ovocia, broskyne a peknou jemnou mineralitou.

28,00 €

 

Taliansko

 

Pinot Grigio, suché, Elena Walch Selezione                                                        

Toto Pinot Grigio zaujme ľahkou slamovo žltou farbou a ovocnými tónmi zrelých hrušiek, bieleho korenia a jemnou vôňou šalvie. Chuť je minerálna s dlhým hruškovým zakončením.

26,00 €

 

Francúzsko

 

Gewürztraminer, neskorý zber, Bruno SORG                                                   

Farba vína je intenzívne žltá, s ľahkými zlatými odleskami. Vôňa je bujná, typická pre Gewurztraminer, bohatá po  exotickom  ovocí liči, ananáse a mangu  ako aj  mäte  klinčeku a  korení. Chuť je plná, dobre štruktúrovaná. 

28,00 €

 

Chablis A.O.C.,Domaine Long-Depaquit ,  Albert Bichot                                 

Víno dokonalej svetlo - žltej farby so zeleným okrajom. Vôňa je plnšia, intenzívna broskyňová. Chuť vína je komplexná a pekne štruktúrovaná, pevná. Vyvážené kyselinky sú zjemnené maslovým tónom a dochuť vína je zaujímavo oriešková.

34,00 €

 

Rakúsko

 

Grűner Veltlliner, Neuland, suché, Herbert Zillinger                                                          

Veľmi príjemné víno s ľahkým korenistým nádychom vo vôni a všadeprítomnou mineralitou. Po sviežom nástupe vône príde chuť plná citrusového ovocia a čerstvého zeleného korenia. Dochuť stredne dlhá s jemnou horkosťou.

24,00 €

 

Čile

 

Chardonnay, suché, Emiliana Adobe                                                                  

Mladučké víno,  plné aróm po vanilke a exotickom ovocí. Výrazná chuť ho predurčuje k slávnostným jedlám a na večerné popíjanie s priateľmi. Vyzrievalo v sudoch, ktoré si vinárstvo samo vyrába a tým dbá o najvyššiu kvalitu.

22,00 €

 

Nový Zéland

 

Sauvignon Blanc, suché,  Private Bin Marlborough, Villa Maria         

Nádherne iskrivá žlto - zelená farba. Vôňa je svieža, intenzívne aromatická. Kvetné tóny pretrvávajú vo vôni aj vo forme tónov čerstvo pokosenej trávy. Kyseliny sú vo víne citeľné, ale nevtieravé.

26,00 €

 

RUŽOVÉ VÍNA

 

Slovensko

 

Cabernet Sauvignon, rosé, neskorý zber, polosuché, Janoušek a Polák              

Víno sa honosí elegantným vzhľadom, noblesou a prirodzenosťou. Vo vôni sa vznáša aróma červených lesných  malín, cez ktorú sa jemne prediera vánok čiernych ríbezlí. V chuti dominuje príjemná malinová šťava, ktorú skvelo dopĺňajú červené ríbezle a šťavnaté jahody.

24,00 €

 

ČERVENÉ VÍNA

 

Slovensko

 

Frankovka modrá, Oaked - barrique, D.S.C., Repa Winery

Víno má intenzívnu karmínovočervenú farbu. Vo vôni exceluje kôstkové ovocie a jemná škorica s vanilkou. Chuť je jemne zamatová, plná čerešní, višní a sliviek v čokoláde.

26,00 €

 

Cabernet Sauvignon, výber z hrozna, NICHTA                                            

Víno je vo vôni výrazné s tónmi drobného čierneho bobuľového ovocia. Chuť je plná čokolády, tabaku až čierneho korenia.

24,00 €

 

Pinot Noir, výber z hrozna, Juraj Zápražný                                                

Víno je tmavočervenej farby. Chuť je veľmi plná, ovocná, dobre štruktúrovaná a elegantná. Aróma je plná lesného ovocia a horkej čokolády.

26,00 €

 

Paves, barique, Pavelka a Syn                                                                             

Víno je temnej rubínovo červenej čírej farby so svetlejším okrajom. Vôňa vína je plnšia a intenzívna po prezretých tmavých lesných plodoch, ktoré postupne ustupujú barikovým nuansám vanilky a dymu. Chuť vína je oblá, telnatá so sladkastými tanínmi.

34,00 €

 

Dunaj, akostné odrodové víno, Janoušek a Polák                                                         

Rubínovo červená farba, hlboká s fialovými okrajmi. Nádherná ovocná vôňa plná vyzretých višní a sliviek s jemnými náznakmi kakaa a vanilky. Víno má peknú štruktúru, mäkké vyzreté taníny a je príjemne. Dochuť je dlhá a typicky odrodovo nasladlá.

26,00 €

 

Alibernet, výber z hrozna, Pavelka a syn                                                      

V jeho extraktívnej vôni nachádzame príjemnú stopu čierneho ovocia a čiernych ríbezlí, podčiarknutých jemnou stopou toastingu. Chuť vína je výrazná, ale harmonická s peknou tanínovou štruktúrou a dlhou dochuťou.

26,00 €

 

Taliansko

 

Chianti Classico Reserva, suché, Villa Antinori                                        

Vo vôni pripomína červené ríbezle, višne a korenisto-škoricové tóny s ľahkým dotykom vanilkového lusku. Chuť je harmonická, suchá so živou aciditou a trieslovinou. Ovocný a minerálny záver zvýrazňuje delikátny charakter.

32,00 €

 

IL Bruciato DOC, suché, Antinori Guardo al Tasso                                          

Vôňa je plná intenzívnych tónou zrelého červeného bobuľového ovocia vzájomne sa doplňujúceho s vôňou sladkého korenia a kávy. Chuť je dostatočne vyvážená a cítiť v nej hodvábne taníny spolu so sladko pikantným záverom a dochuťou.

32,00 €

 

Primitivo di Manduria, Capo Marino                                                                 

Rubínovo červená farba, hlboká s fialovými okrajmi. Nádherná ovocná vôňa plná vyzretých višní a sliviek s jemnými náznakmi kakaa a vanilky. Víno má peknú štruktúru, mäkké vyzreté taníny a je príjemne. Dochuť je dlhá a typicky odrodovo nasládla.

28,00 €

 

Francúzsko

 

Pinot Noir, suché, Albert Bichot                                                                           

Má krásnu intenzívnu červenú farbu. V lahodnej vôni dominuje ovocná aróma - tóny čiernych ríbezlí, červených ríbezlí a sliviek. Chuť je mäsitá a dobre vyvážená, diskrétne umocnená drevitými tónmi s príjemným záverom.

30,00 €

 

Chateau Batailley, suché, Grand Cru Classé – Pauillac                                    

V jeho vyzretej vôni ešte stále pociťujeme tmavé prezreté ovocia a lekvár z čiernych ríbezlí, ktoré však postupne potláčajú stopy praženej kávy a jemného nádychu kože a dymu. Chuť vína je komplexná, pekne vyvážená so sladkastými tanínmi.

59,00 €

 

Merlot, suché, Domaine Feraindiere                                                                  

Víno má hlbokú rubínovú farbu. Vôňa je jemná a elegantná, s tónmi zrelých čerešní a sliviek na pozadí je cítiť vanilku a fialky. V chuti je suché, dobre vyvážené so štrukturovanými tanínmi.

22,00 €

 

Španielsko

 

Marqués De Riscal, Reserva,

suché, Herederos del Marqués de Risca, RIOJA                                               

Víno vyzrieva v barikoch viac ako 24 mesiacov, čím získava klasickú arómu a výbornú štruktúru. Je to nádherné, harmonické a elegantné víno s nespočetnými aromatickými odtienkami.

38,00 €

 

Austrália

 

Shiraz, suché, Thomas Hyland, Penfolds                                                            

Tmavé a husté so slivkovo červenými odtieňmi a karmínovým okrajom. Vo vôni cítiť tmavé zrelé aromatické ovocie. Korenistá aróma je doplnená tónmi zrelých sliviek, tmavého ovocia, sladkého drievka a anízu. Na začiatku cítiť chuť krémovej textúry vanilky, má sladkú dochuť a na záver príjemne jemné taníny.

32,00 €

 

Argentína

 

Malbec, suché, Santa Ana La Mascota                                                                

Malbec v tej najlepšej podobe! Plný a výrazný s vôňou po horkej čokoláde a višniach s dlhou až nekonečnou dochuťou. La Mascota je limitovanou edíciou vinárstva Santa Ana a produkuje sa iba z najstarších vinohradov.

26,00 €

 

PRÍRODNÉ SLADKÉ VÍNA

 

Slovensko

 

Tokajský výber 4-putňový – J & J Ostrožovič, Tokaj                                       

Vysokokvalitné výberové víno, ktoré sa vyrába pridaním štyroch putní, do mladého suchého vína. Je zlato - žltej farby s intenzívnym jantárovým odtieňom, sladké, príjemne aromatické s výraznou chlebovinkou. V sudoch dozrieva min. 6 rokov.

30,00 €

 

Hetera, Žitavské vinice                                                  

Víno s lákavou farbou a vôňou. Pripomína citrusové plody a včelí med. Chuť je lahodná, harmonická a perzistentná. Delikátne, krištáľovo čisté víno s impozantnou dochuťou.

28,00 €

 

Portské víno

 

Graham´s Fine Ruby Porto                                                                                  

Jemný štýl portského s omamnou vôňou bobuľového ovocia a holandského kakaa. Po výraznej aróme sa objavuje klasická likérová dochuť s tónmi lekváru a škorice.

33,00 €

 

 

Rozlievané vína

 

ŠUMIVÉ  VÍNO

 

Prosecco Santa Margherita

0,1l  - 4,00€

 

 

BIELE VÍNA

 

Chardonnay, MaS

0,1l  - 3,40€

 

Sauvignon Blanc, Villa Maria Private Bin Marlborouh

0,1l  - 3,40€

 

 

RUŽOVÉ VÍNO

 

Cabernet Sauvignon Rosé, Mojmírovce

0,1l  - 3,00€

 

 

ČERVENÉ VÍNA

 

Zweigeltrebe, NICHTA

0,1l  - 2,40€

 

Primitivo, PUGLIA, Tere di Sava-Lucarelli

0,1l  - 2,80€

 

SLADKÉ VÍNO

 

Tokajský výber 4-putňový – J & J Ostrožovič, Tokaj

0,05l – 4,00€

 

 

PORTSKÉ VÍNO

 

Port Wine,  Graham´s Fine Ruby Porto

 0,1l – 4,40€

 0,05l – 2,20€

 

ROZLIEVANÝ MUŠT

 

Hroznová šťava červená, NICHTA

0,1l  - 1,80€

 

Hroznová šťava biela, NICHTA

0,1l  - 1,80€